Kadın Blog Günlükleri
Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah Elbiseye Makyaj – Her kadının dolabında mutlaka bir tane de olsa siyah renk elbise bulunmaktadır. Asaleti simgeleyen bu elbise kadınların hem zarif görünmesini hem de dikkat çekmesine sağlamaktadır. Bu bağlamda siyah bir elbise giydiğinizde bu elbisenin üzerine yapmanız gereken makyajı da dikkatli olarak yapmanız gerekmektedir.

Çünkü makyaj doğru yapılmadığında daha güzel görünmeyi sağlamak yerine daha kötü bir görüntü elde edilmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle mutlaka yediğiniz elbiseyle uyumlu makyaj yapmaya özen gösterin.

Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah elbiseye makyaj önerileri içerisinde ilk olarak vücudunuzun aydınlık ve parlak görünmesine özen göstermeniz gerekmektedir. Bu nedenle sadece yüzünüze değil elbiseden görünen diğer noktalara da fondöten uygulaması yapmanız gerekmektedir.

Dikkat çekici renklerden bir tanesi olan siyah elbisede kullanıldığında mutlaka göz makyajının elbisenin koyu tonunu tamamlaması gerekmektedir. Bu nedenle siyah elbiseye makyaj yaparken Göz makyajınızda mutlaka koyu tonlardan far kullanımına özen göstermeniz gerekmektedir. Kedi gözü makyajı olarak da bilinen makyaj uygulaması sırasında eyelinerınızı bu metotta çekmeye özen gösterin.

Daha sonra siyah renk daha keskin yüz hatlarına da oldukça hoş bir görüntüye sahip olacağı için mutlaka kontür kullanarak yüzünüzü keskin çizgiler ile ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Siyah elbise giydiğinizde ruj seçimi yaparken mutlaka siyahın kıyafette zıttı olan kırmızı renk ruju tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda siyah renk oldukça mat bir görünüme sahip olduğundan dolayı da üzerine bir kat parlatıcı sürerek dudaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Siyah Elbiseye Makyaj

Siyah Elbiseye Hangi Renk Oje Sürülür?

Eğer önemli bir davete katılacaksınız ve şıklığınızı yansıtmak için siyah bir elbise giyseniz makyajınızı tamamladıktan sonra mutlaka oje seçiminize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle siyah elbiseye hangi renk oje sürülür? diye merak edenler için mutlaka ten renginize uyumlu oje seçimi yapmanız ve siyah kıyafet içinde genellikle beyaz, gümüş, kırmızı veya kırmızının tonlarını kullanabilirsiniz.

Ancak klasik renklerden hoşlanmıyorum diyorsanız da siyah elbiseniz için sarı oje tercihini yapabilirsiniz. Böylece hem makyajınız hem de projeniz ile oldukça şık bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Giyilen kıyafet ile yapılan makyaj uyumlu olmadığından hiç de hoş olmayan görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.