Kadın Blog Günlükleri

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar – Sivilceler genellikle ergenlik döneminde oldukça sık ortaya çıkmakta ve genellikle de cilt yüzeyinde iz bırakmaktadırlar. Aynı zamanda sivilceler fazla yağlı cilt dokusuna sahip olan kişilerde sıklıkla görülebildiği gibi aynı zamanda hormonal düzensizlikte sivilce oluşumuna neden olabilmektedir.

Sivilce izi meydana gelmiş kişiler çeşitli dermatolojik ilaç kullanımı ve farklı kremleri deneyerek çözüm elde etmeye çalışsalar da genellikle sivilce izleri için pek bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Bu noktada ise sivilce izi problemi yaşayan kişiler aynı problemi yaşayan diğer bir kişilerin kullanmış olduğu ilaçları merak etmekte ve kullandıkları ilaçlar üzerine yapılan yorumları incelemektedirler.

Bu noktada sivilce izleri için krem kullananlar tarafından yapılmış olan yorumlar incelendiğinde aslında dermatolojik olarak üretilmekte olan hiçbir kremin tam anlamıyla sivilce izlerini yok etmede başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Kırmızı Sivilce İzleri İçin Krem

Kırmızı sivilce izleri genellikle cilt yüzeyinden uzun süre geçmemekte ve ergenlik ile birlikte ortaya çıkıp uzun yıllar boyunca kişiler için olumsuz bir duruma neden olmaktadırlar. Bu nedenle kırmızı sivilce izi bulunan kişilerin beklemekten ve sabır göstermekten başka çare yoktur. Özellikle kırmızı sivilce izleri için krem önerisi roaccutane olarak bilinmektedir.

Bu ilacın hem krem hem de hap formu bulunmaktadır. Özellikle reçeteli ilaçlar grubunda yer alan bu ilacın kullanımına başlanmadan önce doktor tarafından bazı testlerin yapılması ve daha sonra reçete edilerek kullanılmaya başlanması gerekmektedir.

Aynı zamanda ilaç kullanımı süresince belirli aylarda yeniden test yapılması bu ilacın kullanım süreci içerisinde oldukça önemlidir. Sürekli olarak test ile kullanılması gereken bu ilaç oldukça ağır etken maddelere sahip olduğu için birçok kişi üzerinde olumsuz etkiye sebep olabilmektedir.

Sivilce İzleri İçin Krem Kullananlar

Sivilce Lekeleri İçin Krem Önerisi

Sivilce lekeleri için krem önerisi ise farklı markalar tarafın üretilmekte olan ürünler olmaktadır. Genellikle doktorlar tarafından reçete edilerek kullanılması gereken bu ilaçlar lekeleri tam olarak ortadan kaldırmasa da renk tonunu hafifletebilmektedir.

Sivilce lekeleri için krem önerisi olarak genellikle Dermalogica Pure Light SPF 50 olmakta ve özellikle birçok dermatolog bu kremi önermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.