Kadın Blog Günlükleri

Kırmızı Elbise Makyajı

Kırmızı Elbise Makyajı – Makyaj elbisenin kombini tamamlayan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Özel günlerde giymiş olduğumuz kıyafetlerin tamamlayıcısı olan makyaj faktörü en az ayakkabı ve çanta kadar önemlidir. Kırmızı cesaretin rengi olması nedeniyle genellikle kırmızı renk elbise giyenler oldukça cesur bir elbise giydikleri için makyajının da bu cesareti desteklemesi gerekmektedir.

Kırmızı elbise makyajı için ilk olarak gözlerin ön plana çıkarılması çok daha hoş bir görüntü elde edilmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle kırmızı elbise giyildiğinde mutlaka buğulu bir göz makyajı yapmak gerekmekte ve elbisenin tonuna uygun renkler kullanılmalıdır.

Kırmızı Elbise Makyajı

Ancak bu makyajda mutlaka gözler ön plana çıkartıldığı için dudaklar veya yanaklar geri planda tutulmalı ve özellikle dudak makyajında nude renkler tercih edilmelidir.

Ancak elbisenizin tamamen cesur olduğunu düşünüyorsanız daha doğal tonları kullanarak da göz makyajı yapabilirsiniz. Ancak gözlerinizi ön plana çıkarmadığımız da mutlaka dudaklarınızı ön plana çıkarmanız gerekmekte bu nedenle de kırmızı elbise için kırmızı ruj kullanımı yapmanız gerekmektedir.

Kırmızı Elbiseye Hangi Renk Oje Sürülür?

Genellikle özel günlerde elbise rengi tercihi olarak kırmızı renk birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu noktada kırmızı elbiseye hangi renk oje iyi gider? diye soracak olursanız kırmızı rengi elbiseyle genellikle koyu kırmızı, pastel renkler veya beyaz renk oje kullanılabileceği gibi Fransız manikürü de yapılabilmektedir.

Kırmızı Elbise Makyajı

Kırmızı Elbise Makyajı

Kırmızı elbise göz makyajı ile kendini fazlasıyla gösterdiği için mutlaka abiyelerde veya daha klasik elbiselerde kırmızı renk tercih edildiğinde göz makyajının ön planda kalması gerekmektedir. Özellikle kırmızı renkte elbise giydiğinizde doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız göz makyajınızda renkli far kullanmamaya özen gösterin. Bunun yerine daha pastel tonlarını kullanarak göz makyajınızı yapabilirsiniz.

Daha sonra siyah renk bir kalem ve eyeliner çekerek gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Rimel kullanmayı bu noktada asla atmamanız gerekmektedir. Böylece hedeflediğiniz doğal görünümü elde ederek dikkat çekici bir göz makyajı yapmış olabilirsiniz. Günün hem en parlağı hem de en doğalı olmak tamamen sizin ve yaptığınız göz makyajınızın elindedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.