Kadın Blog Günlükleri

Kadınlar İçin Diyetler: Zayıflatan Diyet Tarifleri

Kadınlar için diyet tarifleri, her geçen gün daha iyi bir şekilde geliştiriliyor. Kişiler daha özgüvenli ve mutlu olmak için diyet ve spor yaparak zayıflayabilir. Özellikle boy, yaş ve kilo arasında dengeyi kuramayan kişiler sağlıklı şekilde kilo verebilir. Bunun için uzmanlardan destek almalı, hayatlarına hareketi dâhil etmeli ve kadınlar için diyetler ile beslenme alışkanlıklarını gözden geçirerek hızlı şekilde kilo verebilir. Kişiler kilo verirken yağ oranlarının azalması ve kas oranlarının artmasına odaklanmalıdır. Böylece hareket etme kabiliyetleri artar ve istenilen vücut oranları daha sağlıklı şekilde kavuşulur.

Kadınlar için diyet

Kadınlar erkeklere oranla kilo konusunda daha hassastır. Bunun nedeni dış görünümleri ile daha fazla ilgilenilmesi, kadından beklenen özendir. Ancak erkekler de günümüzde kilo ve dış görünümüne dikkat ederek daha özgüvenli olabilmektedir. Sağlıklı, hızlı ve etkili şekilde kilo vermek isteyen kişiler hem kadınlar için diyetler yapmalı hem de günlük rutinlerine sporu dâhil etmelidir. Böylece bekledikleri süreden daha hızlı kilo verilir ve vücutları şekle girdiği için daha motive şekilde diyetlerine devam etme oranı artar.

Kadınların metabolizmaları erkeklere göre oldukça yavaştır. Bu nedenle kadınlar için diyetlerde daha az yağ, karbonhidrat almalıdır. Genellikle diyet yapılırken en büyük hata tamamen yağ ve karbonhidratın kesilmesidir. Bu şekilde diyet yapanlar belli bir süre sonra sağlıkları olumsuz şekilde etkilenebilir. Bu nedenle dengeli beslenilmelidir. Diyetlerde şeker oranı azaltılmalı, protein, yağ ve karbonhidrat dengeli olarak alınmalıdır. Aynı zamanda ara öğünlere önem verilerek ana öğünlere çok aç oturmaları engellenir.

Kadınlar için Diyette En Çok Ne Kilo Verdirir?

Spor ile birlikte diyet yapmak etkili şekilde kilo azaltmayı hızlandırır. Özellikle belli bir kas oranı elde edilmek isteniyorsa ve karın, bacak kası görülmesi isteniyorsa olabildiğince fitness, pilates yapılmalıdır. Protein ağırlıklı beslenmek hem kişileri uzun süre tok tutar hem de yeni kas oluşumunu desteklediği için kişilerde oluşan kramp ağrıların giderilmesinde etkilidir.

Ergenlik ve gelişim döneminde diyet yapılıyorsa kişiler mutlaka uzmana görünmeli ve onların yönlendirmeleri doğrultusunda kilo azaltmalıdır. Diyet yaparken genellikle tok tutan yiyecekler tüketilmeye çalışılır. Tok tutan yiyecekler nelerdir?

 • Yumurta
 • Yeşil Mercimek
 • Tavuk Göğsü
 • Somon
 • Kayısı
 • Erik
 • Kepekli ekmek
 • Sirke
 • Acı biber
 • Ananas
 • Avokado
 • Yoğurt
 • Elma
 • Maydanoz
 • Bulgur
 • Chia Tohumu
 • Yulaf Ezmesi

En Çok Ne Kilo Verdirir?

Uzun süre kişileri tok tutan, protein, vitamin, mineral, yağ oranlarını dengeli olacak şekilde tüketmek kilo azaltma sürecinin hızlanmasını sağlayan en önemli faktördür. Özellikle sofraya çok aç oturmamak, porsiyonları azaltmak, karbonhidrat ve şeker oranlarının düşürülmesi metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda son zamanlarda sıklıkla yapılan aralıklı oruçlar sayesinde etkili şekilde kilo verilebilir. 8 saat sadece yemek yeme üzerine kurulu diğer saatlerde sadece sıvı tüketilebilen bir sistemdir.

Bunları uygulamadan önce bireyler mutlaka bir diyetisyene danışmalı ve kişilerin kilo, boy ve yaşına göre özel bir program uygulanmalıdır. Böylece daha hızlı şekilde zayıflamak mümkündür. Gün içerisinde kişi acıkırsa yağlı, hazır, koruyucu madde içeren yiyecekler yerine salata, kuruyemiş, yoğurtlu atıştırmalıklar tüketerek açlıklarını giderebilir. Bunlar ara öğünlerdir ve oldukça etkilidir. Ara öğünlerde sağlıklı beslenmek akşam yemeklerinde ya da öğle yemeğinde daha hafif beslenilmeye yardımcı olur.

Gece Aç Yatmak Kilo Verdirir mi?

Çok uzun süre aç kalmak ve yetersiz, dengesiz beslenmek vücudun direncini kırar. Hastalıklara sebep olur hatta araştırmalara göre bireyleri depresyona yönlendirir. Bu nedenle diyet yaparken de kişilerin damak zevkine uygun, sağlıklı ve dengeli diyet programları yapılmalıdır. Özellikle vitamin, mineral, protein, yağ oranlarını dengeleyici şekilde liste oluşturulmalıdır. Kişiler kendi yaptıkları programda tamamen karbonhidratı çıkardığında güçsüz kalabilir. Bunun yerine dengeli ve sağlıklı minik porsiyonlar ile beslenmek daha faydalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.