Kadın Blog Günlükleri

Kadın Saç Modelleri: Yeni Yılların 8 Moda Saç Modeli

Kadın saç modelleri modası, her geçen yıl değişiyor ve farklılık kazanıyor. Dış görünüşün yüksek popülaritesinin olduğu ve gittikçe önem kazandığı bir çağda kadınların baş rol olması elbette kaçınılmazdır. En önemli dış görünüş unsurlarından biri de kesinlikle saç stilidir. Kadınların geçmişten bugüne yoğun derecede ilgisini gören saç modelleri zaman ilerledikçe yeni ve trend saç modelleri halini almıştır.

Kadın saç modelleri
Kadın saçı modelleri (2022)

Kadınların bu konuda ünlü isimlerden etkilendiği gerçeği de muhakkak yadsınamaz bir gerçektir. Kadınların saç stillerini değiştirme durumu çoğu zaman onların psikolojik durumlarını yansıtan bir durum olmuştur. Bu yüzden bir kadını hayranı olduğu birinin aynı saç modelini yaptırırken ya da yaşadığı psikolojik travmalardan sonra farklı bir saç modeli yaptırırken görme olasılığınız yüksektir.

Bu durumlar ele alındığında değişim kesinlikle kaçınılmazdır ve değişimin en önemli etkenlerinden biri de kadınlar için saç modelleridir. Bu bağlamda kadınların hem etkileyip hem de etkilendiği belli ve trend saç modellerini şöyle sıralayabiliriz.

Dokulu Katmanlar

Katman ve daha fazla katmanlar kullanarak doğal olarak ince saçlara çok daha fazla doku ekleyebilirsiniz; saçın ortasını uçlara odaklamak çok fazla hacim (saç için) kaybetmemenizi sağlar. Dokulu katman kadın saç modelleri, 2010’lu yıllardan sonra kadın saç modası konusunda popülerliğini arttırmaya başlamış durumdadır.

Boyfriend Bob Saç Modelleri

Kuaförlerce ‘kutu bob’ adıyla bilinen bu saç modeli, çene uzunluğunda üstünde yada hemen denk gelen belirgin, künt bir kesimdir. Katmansız yada Shag olmayan bir kesimdir ve 90’lı yıllarda oldukça popüler olan perdeli adam saç kesimini çağrıştırır ancak o saç modelinden ayıran özelliği sadece daha uzun olması ve ortasında  bir ayracın olmasıdır.

Saçı daha da güzel hale getirmek içi düz yada daha yumuşak bir dalga ile yapmak daha hoş olur. Bu saç modeli sizin normal çene  boyu uzunluğunuzla daha iyi oluyor fakat  yüz şekliniz en belirleyici unsur olduğu için yüzünüze  uyacak biçimde dilediğiniz gibi kısaltabilirsiniz. Saç tipiniz ayrıca bir diğer etkili unsurdur bu model için.

Dalgasız Fransız Bob Saç Modelleri

Çoğu zaman sık ve dalgalı olan saçlara da karşımıza çıkan ve kuaförlerce Fransız Bob kesim olarak bilinen bu saç modeli yüz çevresine yeni bir görünüm ve hareketlilik kazandıran bu saç modeli daha dağınız başka bir deyişle zamansız hal alıyor. Sürekli saçınızı kurutmaktan hoşlanmayan biri iseniz saçınızın kendi haliyle daha güzel duran bir saç modelidir.

Vurucu Kesim

Daha çok düz ve ince saçlar için genel olarak keskin bob trend saç modelleri tavsiye edilir. Opsiyonel olarak belirtmek gerekirse bu kesimi yaptıracak olanlar kalıcı fön tercih edebilirler. Saçın köşelerini çene hizasına getiren bu model oldukça iddialı bir saç modelidir.

Katlı Bob

Daha çok 70’li yılların modası olan bu saç kesim modeli yenilenmiş hareketli görünümüyle tekrar tercih edilen bir kesim modeli olmuştur. Yapanların daha çok tercih etme sebebi kabarmış ve dalgalı saçları daha şik ve cazip bir görünüşe kazandırmasıdır.

Uzun Bob

Daha çok kısa saç sevmeyen hanımların tercih ettiği bu saç kesim modelidir. Bu modeli tercih etmenin ana sebebplerinden bir tanesi de saçların daha kısa bir sürede daha çabuk uzamasıdır. Bu anlamda kısa saça hazır olamayan bayanların daha çok tercih ettiği bir modeldir. Tamamen tercih olabileceği gibi kısa bir kuyruk ile bu saçı kullanmak daha güzel bir görüntü oluşturabilir.

Örgülü Saç Modeli

Daha çok düğün ve özel günlerde kullanılabilecek bu saç modeli saçların örgülü halini toparlayarak daha iyi ve alımlı bir görüntü ortaya çıkarır. Örgülü saç modelleri aynı zamanda 2000’li yılların en popüler kadın saç modelleri arasında yer almaktadır.

Afro-Amerikan

1980’lerin moda saç stili olan permanın bir diğer versiyonu olan bu saç kesim modeli oldukça yaygın bir modeldir. Tek başınıza yapabileceğiniz bir model olmadığı için, saçların sağlığı adına profesyonel yardım almak daha uygun olur.

2022’nin en fenomen saç stilleri listelendi! Saç stillerinin yanı sıra düğün yapacak ve gelin saç modelleri arayışında olan kişiler için de birkaç model tavsiyemiz var. Gelin saç modeli arayanlar şu yazıya da göz atabilirler; Gelin Saç Modelleri (2022)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.