Kadın Blog Günlükleri

Anne Olmak: İlk Defa Anne Olacaklara Tavsiyeler

Anne olmak, bir kadın için hayatı boyunca yaşayabileceği en güzel duyguları ve en stresli dönemleri bir araya getiriyor! Her kadın için doğum yapmak, bu süreçte yaşanan birtakım zorluklar ve doğum sonrası için çocuğun bakımını yapmak şüphesiz ki oldukça zordur, bu adeta bir meydan okumadır kadınlar için.

Anne Olmak: İlk Defa Anne Olacaklara tavsiyeler (2022)

Anne olmak, annelik yapmak oldukça zor ve bir o kadar da kutsal bir şeydir. Bu yüzden bu süreçte duygusal anlamda da, zihinsel ve fiziksel anlamda da inanılmaz bir çaba ve efora gereksinim vardır. Bu sebeplerden ötürü bugün sizlere ilk kez anne olacaklar için pek kıymetli bilgiler paylaşacağız.

Anne Olmak İçin Korkunuzu, Endişenizi Yenmelisiniz!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, anne olmak için geçirilecek süreç oldukça zor bir süreçtir. Çoğu kez inanılmaz stresli ve endişeli hissedebilir, türlü karamsarlıklara girebilirsiniz. Anne olmak kolay değildir çünkü. Daha önceki hayatınızda hiç yaşamadığınız, deneyimlemediğiniz onca şeyi yaşayacak ve tecrübe edineceksiniz. Dolayısı ile, bunun bilincinde olun ve çok fazla endişe etmeyin.

Bu süreç de, oluşan duygularınız da oldukça normaldir. Annelik, bir kadın için en zor ve en güzel tecrübelerden biridir. Türlü türlü zorluklar anne olunca sizi bekler. Hele ki ilk hamileliğinizde bahsettiğimiz bu endişe, kaygı, korku ve stres hat safhaya yükselecektir. Bunların hepsinin geçeceğini düşünün, olumlu taraflara odaklanın. Çocuğunuzu elinize alınca o mutluluğu hayal edin ve stres yapmayın.

Bebeğimi Nasıl Tutacağım?

Her kadın doğum kaygısı ve endişesi bir yana, bebeğini nasıl tutacağından da endişe duyar. Bu endişe kadın erkek herkeste vardır aslında. İlk kez anne olacaklar yeni doğmuş bebeği nasıl tutacaklarından endişe eder ve bu konuda oldukça kararsız kalırlar. Bu kadar kasmaya, endişe etmeye ya da bu konuyu büyütmeye lüzum yoktur. Bir elinizi bebeğinizin başının altına koyun, diğeri ile de vücudunu kavrayın, bu kadar basit!

Bebeğin Beslenmesi

Bebeğinizi dünyaya getirdiniz ve birbirinize alıştınız, sırada emzirme var. İlk emzirmelerde birtakım sorunlar, sıkıntılar yaşayabilirsiniz ama asla kendinizi kötü bir anne gibi hissetmeyin. Biberon ile bebeğinizi beslemeye karar verseniz bile, bunu yaptığınız için kendinize kızmayın, kendinizi kötü bir anne olmak şeklinde değerlendirmeyin. Hangi şekilde yaparsanız yapın, bu noktada önemli olan bebeğin beslenmesidir, mühim olan da budur.

Temel ihtiyaçlarınızı stoklayın

Herkes sürekli anne olmak isteyenler için bebek ile veya annenin psikolojik, fiziksel veya duygusal durumu ile ilgili bol bol tavsiye verir ama çoğu şeyi bu noktada da göz ardı ederler. Bu da onlardan biridir diyebiliriz. Sizin ve bebeğiniz için çok kullandığınız birtakım şeyler vardır. Bunların listesini çıkarmak sizin için çok faydalı olacaktır. En çok neyi kullanıyorsunuz? Neye ihtiyacınız var? Hepsini tek tek not alın ve bir alışverişe çıkın. İhtiyacınız olan şeylerden bol bol alın ve evde bunları stoklayın.

Bunu yapmanız sizin için oldukça faydalıdır. Zira eşiniz gün içinde evde olmayabilir, gece geç saatlerde de eve gelebilir. Bu tür durumlarda zor durumda kalmamak adına ihtiyacınız olan her şeyden bir tane almak yerine, bol bol alın ve evde stok yapın. Bunun önemini anlayacaksınız. Diyelim ki bir gün bebeğinizin bezi bitti ve evde de bir yenisi yok. Evde bebeğinize baktığınız için gidip bir yenisini almak sizin için işkence haline gelir.

Bebeğinizi uyutsanız dahi, dışarı çıkıp alışveriş yapmak oldukça riskli ve tehlikeli olabilir. Eşiniz de evde değilse –ki muhtemelen değildir- oldukça zor bir durumun içine düşmüş olursunuz. Birilerini bulup onlardan gerekli şeyleri almalarını ummaktan başka elinizden de bir şey gelmeyecektir.

1 yorum
  1. 758 diyor

    Qality content iss tthe key tto be a focus forr the
    viewers tto payy a vist the webb site, that’s what this
    website is providing.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.