Kadın Blog Günlükleri

Evden İş Önerileri: Kadınlar İçin Evde Yapılabilecek İşler Neler?

Evden işler, özellikle evde bebeği olan kadınların bir yandan gelir elde edip maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için kolaylık sağlıyor. Evde yapılabilecek işlerin her geçen gün yenileri çıkıyor. Örneğin ev hanımı olan kişilerin sıklıkla uğraştığı iplik, süs, kurdele işleri geçtiğimiz yıllarda oldukça popülerdi. Ancak artık internet ve dijital dünyanın daha fazla ön plana çıkmasıyla birlikte, evden iş önerileri de farklılık kazanmaya başladı.

Evden iş yaparak para kazanmak
Evden iş yaparak para kazanmak

Kadınlar için evden iş önerileri arasında özellikle çok uzun vakit almayacak, hem telefondan hem de bilgisayardan yapılabilecek işler bulunuyor. Gelişen dijital dünya ile birlikte evde yapılabilecek işlerin de seyri değişmiş durumdadır. Artık sadece bir telefon aracılığıyla, günde birkaç saat vakit ayırıp para kazanmak mümkün hale gelmiştir. Peki, kadınlar için evden iş önerileri neler? Evde yapılabilecek işler neler?

Evden İş Önerileri Neler?

Evden iş önerileri arasında yukarıda da bahsedildiği gibi özellikle dijital işler yer alıyor. Bu işler aracılığıyla günde 20 liradan binlerce liraya kadar değişebilen miktarlarda kazanç sağlamak mümkün hale gelmiştir. Eğer evde bebek veya çocuk bakıyorsanız, kadınlar için evden yapılabilecek işler arıyorsanız, bu liste tam size göre! Evden iş önerileri 2022 yılı için aşağıdaki gibidir.

1. Evden içerik üretin!

Evden yapılabilecek işlerin ilk sırasında, sadece bir telefon aracılığıyla günde birkaç saat ayırarak yapabileceğiniz bir iş modeli yer alıyor. Her sektörden internet siteleri artık artmaya başladı. Günümüzde çoğu işletmenin ve kişinin bir internet sitesi olduğunu görmek mümkün. Bu internet sitelerinin daha iyi sırama alması, daha fazla ziyaretçi elde etmesi için ise makale adı verilen içeriklere ihtiyaç duyuluyor. Örneğin sağlık alanı üzerine açılmış bir internet sitesinde blog kısmında hastalıklar, sağlık sorunları, rahatsızlıklar ve çözümleri hakkında yazılar yer alıyor.

Bu yazılar ise genelde yazım kurallarını bilen, ilgili sektöre hakim ve konuları araştırıp içerik üretebilecek kişiler tarafından hazırlanıyor. Hazırlanan bu içeriklere ise 100 kelimesi başına 2 liradan başlayarak 25 liraya kadar değişen miktarlarda ücret ödeniyor. Yani örnek vererek açıklamak gerekirse; günde 500 kelimelik 5 adet yazı hazırlayan kişi ortalama olarak 50 liradan 750 liraya kadar değişen oranlarda gelir elde edebiliyor.

Eğer Türkçe yazım kurallarına hakim olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi uzman sayabileceğiniz sektörler için içerik üretmek adına siparişler alabilirsiniz. İçerik üretilecek sektör konusunda genelde bir sınır yoktur; bir otomobil üreticisinden bir sağlık sitesine veya kişisel blog sitesine dek her site için içerik siparişleri alabilirsiniz. Ardından sipariş edilen içerik başlıkları hakkında araştırma yaparak talep edilen kelime sayısı kadar içerikleri hazırlayabilir, müşterilerinize teslim ederek para kazanabilirsiniz.

İçerik üretmek için sipariş almak istiyorsanız forumları, Freelancer sitelerini kullanabilir ve bu platformlarda içerik işi yapan kişilerin profillerini inceleyip kendi rotanızı oluşturabilirsiniz. Böylelikle günde birkaç saatinizi ayırarak internetten ek gelir elde etmek mümkün hale gelir.

2. Forumlarda Satış Yapın!

Forumlarda satış yaparak para kazanmak, internet kullanımını temel düzeyde dahi olsa bilen herkesin yapabileceği bir iştir. Satacağınız ürünler fiziki olabileceği gibi dijital ürün de olabilir. Örneğin sosyal medya hizmetleri pazarlamacılığı, günümüzde çoğu internet forumunda aktif olarak ticareti yapılan dijital ürünler arasında yer almaktadır. Forumlarda satabileceğiniz ürünlerin bir sınırı yoktur; talep olan ve yasal olan ürünler olması yeterlidir. Forumlarda örnek olarak şu ürünleri satabilirsiniz;

  • Sosyal medya hizmetleri; İnstagram, YouTube, Twitter gibi devasa sosyal medya platformları için takipçi, beğeni, izlenme gibi hizmet arayışları hiç bitmiyor! Öncelikle güvenilir ve uygun fiyatlı bir sosyal medya hizmet sağlayıcısı bulabilir, ardından bu hizmetleri internet forumlarında satabilirsiniz. Böylelikle evden iş yaparak para kazanabilirsiniz.
  • Lisans, Web hizmeti, Tasarım hizmetleri; Eğer görsel tasarım, grafik tasarım gibi konularda yetkinliğiniz bulunuyorsa veya web alanı, lisans hizmetleri konusunda az da olsa bilgi sahibiyseniz internet forumlarında bu tür hizmetler vermeniz mümkündür. Örneğin grafik tasarım için sipariş üzerine bir forum hesabı açarak logo, banner gibi tasarımlar yapıp satmanız mümkündür.
  • İçerik, makale, editörlük hizmetleri; Forumlar üzerinde sunulabilecek bir diğer hizmet ise internet siteleriyle alakalı olan içerik, makale ve editörlük hizmetleridir. İçerik hizmeti yukarıdaki başlıkta da bahsedildiği gibidir. Makale, editörlük hizmetleri ise internet sitesinde bizzat yazıların girişinden ve düzenlemesinden sizin sorumlu olacağınız bir iş türüdür.

3. Sosyal Medya İçerik Üreticiliği

Sosyal medyada içerik üreterek para kazanmak yıllar önce başlayan bir kazanç yöntemiydi. Ancak bu yöntemle günde birkaç saat ayırıp ek gelir elde etmek hala mümkün. Özellikle TikTok, Twitch, YouTube, Instagram gibi devasa çaptaki sosyal medya ağlarında içerik üreterek para kazanmanız mümkün hale geliyor.

Kişilerin dikkatini çekecek görsel veya video içerikler oluşturup zaman içinde takipçi ve etkileşim sayılarınızı arttırabilirsiniz. Bir noktadan sonra etkileşim oranlarınız binlerce sayılara ulaştığı zaman hem sosyal medya ağının kendisinden, hem de sponsorluk ve reklamlardan kazanç elde etmeniz mümkün hale geliyor. Para kazanabileceğiniz sosyal medya ağları şu şekilde listelenebilir;

  1. YouTube,
  2. TikTok,
  3. Instagram,
  4. Twitch,
  5. Twitter.

İnternetten kazanç sağlamanın hızlı ve kolay yollarından bazıları bu şekildedir. Bunlar dışında evden yapılabilecek birçok iş imkanı mevcuttur. Dijital işler her geçen gün arttığı için iş sahipleri evden çalışabilecek, kendilerine destek olacak kişiler aramaktadır. Eğer evden iş ihtiyacınız bulunuyorsa siz de forumlara, freelancer platformlarına kayıt olarak diğer kişilerin yaptıkları işleri inceleyebilir ve size uygun olanı seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.