Kadın Blog Günlükleri

En Zeki Burç Sıralaması

En Zeki Burç Sıralaması – Zeki olmak herkese göre farklılık gösterse de özellikle akademik ve iş alanında diğer kişilere göre daha başarılı ve daha kolay algılayabilen kişiler zeki olarak adlandırılmaktadırlar. Özellikle zekâ birçok farklı noktada farklı sebeplere bağlanmaktadır.

Bazı kişilere göre zekâ genetik bazı kişilere göre çabanın bir sonucu bazı kişilere göre ise de burçlar ile alakalıdır. Özellikle burçların enleri genellikle burçlara ve burçların kişilerin üzerindeki etkilerine inanan kişiler tarafından merak edilmektedir. Bu günkü konumuz ize en zeki burçlar sıralaması olmaktadır.

Birlikte en zeki burçlar neler burçların etkilediği zeka türleri neler inceleyelim. En zeki burçlar özellikle yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen istatistiklerde kova ve akrep burçlarının en zeki burç sıralaması içerisinde ilk sıralarda olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda astrologlar tarafından da bu iki burcun farklı alanlarda zeki oldukları söylenmektedir.

En Zeki Burç Sıralaması

Astrologlara göre akrep burçları algısal zekaya daha fazla sahip oldukları için genellikle karşılaştıkları her durumu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeye veya anlamaya çalışmaktadırlar. Kova burçları ise bilişsel yetenekleri oldukça gelişmiş burçlar oldukları için genellikle analitik zeka seviyesinde yüksek ölçülerine sahiptirler.

Ancak bu sadece iki burcun zeki olduğu anlamına gelmemektedir. Özellikle farklı zeka türlerinde ikizler ve Terazi burçları da oldukça zeki burçlar olarak kabul edilmektedirler.

Bunun yanı sıra yengeç ve balık burçları ise duygusal açıdan en zeki burçlar olarak bilinmekte ve genellikle başkalarının duygularını tanıma ve akıl yürütme konusunda diğer burçlara göre oldukça başarılı olmaktadırlar.

Koç, yay ve aslan burçları ise sezgisel güçlerinin oldukça kuvvetli olmasından dolayı genellikle liderlik alanında oldukça başarı göstermektedirler.

Son olarak oğlak, boğa ve başak burçları ise pratik zeka konusunda oldukça yetenekli burçlar arasında yer almaktadırlar.

En Zeki Burç Sıralaması

Burçların Zeka Türleri

Her burç kendi alanında zeki olarak kabul edilse de bilindiği üzere zeka sadece analitik düşüncede değil farklı zeka türleri üzerinden değerlendirilmektedir. Bu nedenle burçların zeka türleri farklılık göstermektedir.

Özellikle kova burcu başarısızlıktan hoşlanmadığı için herhangi bir konuyu öğrenme konusunda oldukça başarılıdır. Aynı zamanda ikizler burcu da hızlı düşünebilme yeteneğine sahip oldukları için genellikle herhangi bir yeni fikri oldukça çabuk kavramakta ve sohbet sırasında sürekli olarak farklı bir konuya fikir üretebilmektedirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.