Kadın Blog Günlükleri

2023 İçin Netflix Dizi Önerileri: En İyi Netflix Dizileri Hangileri?

Netflix dizi önerileri için hazırlanan listeler her başarılı Netflix yapımının ardından sil baştan yenileniyor. Netflix, ortaya çıktığı günden bu yana birçok başarılı yapıma imza attı. Dünya genelinde çok sevilen ve izleyicilerin takdirini toplamayı başaran bu diziler, sosyal medya akımlarından ticari ürünlere kadar birçok noktaya öncülük etmeyi başarıyor. Bu durumun en basit örneği olarak Netflix yapımlı Squid Game dizisi gösterilebilir. Squid Game, 2021 yılında yayına verildiğinde milyonlarca izleyicinin takdirini kazanmış ve aynı zamanda sosyal medyadaki birçok akımın öncüsü olmayı başarmıştı.

Netflix dizi önerileri

Ayrıca Squid Game sadece sosyal medya için değil, aynı zamanda dizide kullanılan kıyafetlerden maskelere dek birçok ürün de popüler olmuştu. Netflix üzerinde Squid Game dizisine benzer birçok dizi bulunuyor. Ancak internette sunulan listeler hem güncel olmamasıyla, hem de gerçekten “En iyi Netflix dizileri” listesine eklenebilecek yapımları içermemesiyle pek de ilgi görmüyor. Bu yazıda 2023 yılı yaklaşırken evde, ofiste veya yolculukta izlenebilecek en iyi Netflix dizileri listelendi ve bir araya getirildi.

En İyi Netflix Dizi Önerileri Neler? (2023)

Eğer sürükleyici ve ilgi çekici bir Netflix dizi önerisiyle keyifli bir vakit geçirmek istiyorsanız, bu listedeki dizileri tavsiye etmek sizin için harika bir seçim olacak. IMDB puanı minimum 8.0 ve üzeri olacak şekilde hazırlanan Netflix dizi önerileri listesinde neredeyse her Netflix kullanıcısının bildiği ve izlediği Black Mirror, Squid Game, Sex Education gibi popüler diziler yerine diğerlerine göre arka planda kalmış, ancak harika bir olay akışı barındıran yapımlar bulunuyor. 2023 yılı için “En iyi Netflix dizi önerileri” aşağıdaki gibidir.

1. Sürükleyici: Kalifat (2020)

Adı pek bilinmiyor olsa da izlenebilecek harika Netflix dizileri arasında kesinlikle Kalifat geliyor. Kalifat, Netflix dizi önerileri listelerinde pek rastlanmayan ve çok kişi tarafından bilinmeyen ancak oldukça sürükleyici, ilgi çekici bir olay akışına sahiptir.

Hayatları iç içe geçmekte olan bir grup insanın harika hikayesini konu alan dizinin başrolü, Fatima isimli bir ajandır. Fatima, İsveç’te gerçekleşecek bir terör saldırısının haberini alır. Bu saldırıyı engellemek isteyen Fatima, elinden geleni ardına koymayacaktır. Ancak Fatima’nın yolu, vereceği bu mücadelenin içinde çaresiz kalmış bir annenin önüne çıkacaktır.

2. Cinayetler: American Crime History (2016)

American Crime History dizisinin oldukça sürükleyici bir konusu var. Her bölümünde farklı bir konunun ekranlara verildiği bu dizi, Amerika’nın tarihteki geçmiş cinayetlerini ortaya koyuyor. Bu dizideki başrol ise sosyete bir katil olarak ekranlara geliyor.

Aşkın, zenginlik ve paranın, cinayetlerin bolca işlendiği American Crime History, sürükleyici ve IMDB puanı yüksek Netflix dizi önerileri arasında ikinci sırada yer alıyor. Eğer zamanınızı etkileyici bir dizi ile geçirmek istiyorsanız, kesinlikle izlemeniz gereken yapımlardan biri de bu dizidir.

3. Duygu Seli: Bir Başkadır (2020)

Netflix dizi önerileri listesinin 3. sırasında yapımını Netflix’in üstlendiği bir Türk dizisi yer alıyor. Farklı yaşamlara sahip insanların bir araya gelmesiyle birlikte şekillenen Bir Başkadır dizisinin hikayesi, izleyenleri hem duygu seline boğuyor hem de tatlı bir komedi ortamı oluşturuyor.

Kimi zaman tebessüm ettiren, kimi zaman izleyicisinde çok derin ve acıklı anlamlar bırakan Bir Başkadır dizisi pek bilinmese ve adından söz edilmese de kesinlikle izlenmesi gereken diziler arasındadır. Hikayesi bakımından bu listenin üçüncü sırasına girmeye kesinlikle aday olan bir dizidir.

4. Animasyon Sevenlere: BoJack Horseman (2014)

Eğer animasyon dizilerden ve filmlerden hoşlanıyorsanız, bir yetişkin animasyon dizisi olan BoJack Horseman kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz Netflix yapımları arasındadır. 80’li yıllarda dibe çökmüş bir yıldızın hayatını ele alan bu dizi komediyi, duygusallığı, eğlenceyi, macerayı içinde bir arada barındırıyor.

Başrolünde BoJack Horseman adlı animasyon karakterin yer aldığı dizide olay akışları ve gelişmeler oldukça etkileyici görünüyor. Bu tür diziler ve filmler bir çizgi film gibi göründüğünden pek tercih edilmese de yetişkin içeriğin, argonun bolca geçtiği bu dizinin kesinlikle çizgi film olarak görülmemesi gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.