Kadın Blog Günlükleri
10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske

10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske

Cilt lekeleri özellikle kadınlar için oldukça büyük problemler yaratmaktadırlar. Kötü bir görüntüye sebep olan cilt lekeleri genellikle güneş alerjilerinde veya sivilcelerde meydana gelmektedir. Bu lekelerin giderilmesi ise cilt yüzeyindeki renk pigmentlerinin hasar görmesi nedeniyle oluştukları için bir hayli zor olmaktadır.

Cilt lekeleri için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak birçok tedavi yöntemi sadece lekelerin koyu rengini azaltmakta ancak tamamen geçmesine olanak sağlamamaktadırlar. Cilt lekeleri için birçok farklı krem kullanımı yapılsa da genellikle bu kremler herhangi bir işe yaramamaktadır veya sadece lekelerin rengini hafiflettirmektedir. Ancak doğal yöntemler kullanılarak cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür.

10 saatte ciltteki bütün lekeleri çıkaran maske olarak bilinen bir yöntem sayesinde genellikle cilt yüzeyinde bulunan sivilceler, akneler veya cilt lekeleri ortadan kaldırılmaktadır. Tamamen doğal içeriklere sahip olması nedeniyle cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş edici özelliğe sahip olmamasıyla birlikte aynı zamanda kişi sağlığına da herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske

10 Saatte Ciltteki Bütün Lekeleri Çıkaran Maske Tarifi

Genellikle güneş kaynaklı olarak meydana gelen lekeler oldukça kötü bir görüntüye sebep olmaktadırlar. Ancak 10 saatte ciltteki bütün lekeleri çıkaran maske tarifi sayesinde bu lekelerden 10 saat içinde kurtulmak oldukça kolaydır.

Çilek ve bal maskesi olarak da bilinen bu maske için 4 adet yıkanmış çilek ve 2 çay kaşığı bal yeterlidir. İlk olarak yıkamış olduğunuz çilekleri ufak ufak doğrayarak mikserde çırpın ve püre haline getirin daha sonra içerisine 2 kaşık balı da ekleyerek iyice karıştırın ve hazır hale gelmiş olan maskenizi yüzünüze sürerek 15 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin ve bu yöntemi 1-2 hafta boyunca belirli aralıklarla mutlaka uygulayın.

Sonuçta cildinizde bulunan lekelerin neredeyse tamam mı ortadan kalkmış olacaktır. Aynı zamanda bu maske sayesinde cildinizde birikmiş kir ve yağda ortadan kaldırılarak peeling etkisi sayesinde ölü derinin atılması sağlanmaktadır. Daha parlak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen herkesin bu tarifi mutlaka uygulaması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.